Ko reikia, norint dirbti apsauginiu?

Daugybei jaunų vyrų apsaugos tarnybos veikla tampa gera alternatyva, ieškant darbo. Ypatingai tai liečia jaunus ir mažiau kvalifikuotus vyrus, tinkamai fiziškai pasirengusius. Visgi, ne kiekvienas gali ir nori dirbti saugos tarnyboje. Kas gali joje dirbti ir kokių savybių tam reikia?

Ištvermė nemiegoti

ApsaugaApsauginis Petras sako, kad viena iš savybių, kurią reikia būtinai turėti norint dirbti – tai ištvermė nemiegoti. „Nesvarbu, kas tu per žmogus, kaip tu mėgdavai pamiegoti ilgai pataluose, bet šita tarnyba tave turi išmokyti ištvermės. Ir tai ne tik fizinė ištvermė, bet ištvermingumas neužmigti. Jeigu sėdi kažkur poste, turi būti nuolat budrus, galėti padaryti viską, kad galėtum tinkamai dirbti, atlikti savo pareigas. Todėl nieko gero nebus, jeigu užmigsi prie monitorių. Miegantis sargas – tai tokia jau net komedijų klišė. Dėl to apsaugos tarnybos realūs darbuotojai turi labai skirtis nuo tų komedijų veikėjų ir iš tikro neužmigti darbe. Jeigu manai, kad neištversi, tai net neik ten“, – sako jis.

Fizinis pajėgumas

Kaip sako Petras, dirbti apsaugoje, tai ne prie kompiuterio biure sėdėti ir mąstyti. Čia yra labai svarbus fizinis pajėgumas. Reikia turėti raumenis, reikia atrodyti tvirtai, nes kai teks keliauti kovoti su pavojais, tai bus pagrindinis ginklas. Tikrai ne pistoleto prie diržo markė bus svarbiausia, o žmogaus fizinis pasirengimas. Tad tie, kas laisvalaikiu kelia štangą ir sportuoja, jau automatiškai galėtų būti šiame darbe. Žinoma, jeigu atitinka kitus reikalavimus ir turi reikiamas savybes.

Šaltas protas

Panikuojančių ir isteriškų apsauginių tikrai nereikia. Kažkas gyvenime turi būti švelnus, jautrus ir empatiškas, o kažkam reikia šaltakraujiškai dirbti, galvoti, nepanikuoti, daryti viską, kas būtina, kad užtikrintų saugumą. Kad apsauginio darbas yra pavojingas, žino visi, todėl reikia nepasimesti atsidūrus netikėtoje situacijoje.

Strateginis mąstymas

Greita reakcija ir tinkami sprendimai reikiamu metu – tai išpuoselėtas strateginis mąstymas. Būtent jis ir turi veikti tuomet, kai nutinka koks nors incidentas, kažkas netikėtai atsitinka. Tik tokia apsauga iš tiesų gali užtikrinti saugumą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>