Akmens masės ir keraminės plytelės grindims – praktiniai patarimai

Grindų plytelėsNamų interjeras turi būti praktiškas, stilingas ir atitikti individualią grožio pajautą. Atitinkamą nuotaiką kuria kiekvienas elementas – apdailos sprendimai, baldai, spalvos, aksesuarai. Žinoma, esminiai akcentai tenka labiausiai pastebimiems sprendimams. Vienas jų – plytelės grindims. Tai ne tik praktiškas, bet ir stilingas pasirinkimas namų erdvei. Interjero dizaino specialistai teigia, kad vienas dažniausių pirkėjų klausimų: kas geriau – keraminės ar akmens masės plytelės ir kokiais kriterijais vadovautis jas perkant? Pakalbėkime apie tai kiek plačiau.

Akmens masės ir keraminių plytelių skirtumai

Ilgą laiką plytelių pasirinkimas buvo gana ribotas ir skurdus. Be to, paprastai jos buvo perkamos ne dėl estetikos, o dėl funkcinės naudos, lengvo valymo ir nesudėtingos priežiūros. Šiandien, laikams gerokai pasikeitus, pirkėjams siūloma išskirtinai plati plytelių formų, dizaino, rašto ir spalvų pasiūla. Tinkamai priimti sprendimai padės realizuoti tiek modernaus, tiek klasikinio interjero idėjas, kurs estetišką aplinką ir jaukią gyvenamą erdvę. Plytelės tinka tiek išorės, tiek vidaus apdailai, tačiau konkrečioje situacijoje reikėtų įvertinti skirtingų tipų plytelių privalumus ir trūkumus.

Esminis bruožas, skiriantis akmens masės ir keramines plyteles, yra jų techninės savybės. Visų pirma, reikėtų žinoti, kad visos plytelės yra keraminės, tačiau dalis jų priskiriamos akmens masės kategorijai. Šios plytelės gaminamos iš baltojo molio masės, o skiriamasis jų bruožas – mažas vandens įgeriamumas, kas užtikrina didesnį atsparumą šalčiui. Keraminių plytelių grupei paprastai priskiriamos glazūruotos plytelės, naudojamos vidaus patalpoms.

Plytelių pasirinkimo aspektai ir praktiniai patarimai

Plytelių pasirinkimo kriterijai tokie įvairūs, kad sunku išskirti esminius akcentus. Tiesa, praktika rodo, kad paprastai didžiausias dėmesys skiriamas estetikai, vėliau galvojant apie plytelių formato galimybes. Nors stiliaus sprendimai yra kintantys, populiariausiųjų grupei priskiriamos plytelės, imituojančios kaulo, odos ir medienos raštus. Populiari ir netradicinė apdaila, pvz., betoninių paviršių ar metalo rūdžių atvaizdavimas. Siūlome bendrauti su profesionaliais dizaineriais, kurie patars, kurie interjero sprendimai yra tinkamiausi jūsų gyvenamoje erdvėje.

Jei ketinate kloti didelius plotus, rekomenduojame rinktis didesnio formato plyteles ir atvirkščiai. Būtina įvertinti ir plytelių technines savybes, atsparumą nusidėvėjimui, priežiūros sąlygas. Visais atvejais rinkitės sąžiningą ir patikimą pardavėją, kuris gali užtikrinti produkcijos kokybę ir ilgalaikę jos eksploataciją.

1 comment on “Akmens masės ir keraminės plytelės grindims – praktiniai patarimai

  1. Man tai tos akmens masės plytelės daug gražiau atrodo. Aišku žiūrint kokiame interjere. Pavyzdžiui labai gražiai žiūrisi akmens masės plytelės prie židinio.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>