Darbo pozicijų pasirinkimo kriterijai ir pasiruošimas pokalbiui

Kokie yra šiandien dominuojantys darbo pasirinkimo kriterijai?

Verta pripažinti tai, kad šiandien dominuojantys darbo pasirinkimo kriterijai yra labai tendencingi. Puikiai suvokiame, kad tokios sritys kaip pramonė ir gamyba, transporto (ypatingai krovininio), statybos ir remonto sektoriai yra itin populiarūs. Taigi, visiškai natūralu, kad ir darbo pozicijų juose tikrai netrūksta. Be jokios abejonės, pastebima tendencija, kad kur kas daugiau darbo vietų yra sukuriama vyrams, taigi, neretai moteriai rasti darbą būna kur kas sudėtingiau. Tačiau, negalima nepaminėti to, kad darbo pozicijų skaičiaus augimas ir jų neužpildymas verčia pastarąsias kiek keisti savo kryptis. Dėl šios priežasties galima rasti vis daugiau pozicijų, kurios yra unisex – tinka tiek vyrams, tiek ir moterims. Puikiai suvokiame tai, kad jeigu nebus darbo rinkoje dalyvaujančių asmenų, tokiu atveju nebus įmanoma sklandi įmonės veikla.

Kaip galima pasiruošti darbo pokalbiui?

Darbo paieškaJums kyla klausimas, kaip galima pasiruošti darbo pokalbiui? Verta pripažinti tai, kad šis procesas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime. Be jokios abejonės, visiškai nesvarbu yra ar tai bus ilgalaikiai ar trumpalaikiai darbo pasiūlymai. Dažniausia pasirinkimo forma šioms pozicijoms užimti yra būtent pokalbis. Žinoma, pirmiausia būtina paruošti gyvenimo aprašymą. Tai padaryti taip pat nėra labai sudėtinga. Yra ne viena galima pradinė forma, kaip būtų galima tai padaryti. Žinoma, svarbu paminėti tai, kad jeigu tai yra darbas Lietuvoje, formos yra vienokios, tačiau esant tokiai situacijai, kad ieškoma darbo užsienyje, būtina naudotis kiek kitokiomis, kurios atitiktų tarptautinius standartus. Turbūt ne kartą teko girdėti apie tokią tarptautinę gyvenimo aprašymo (CV) formą kaip europass. Ji puikiai tinka tiek darbinantis Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Pastarojoje yra pateikiami visi reikalingi punktai abiem atvejais. Be kita ko, CV atrodys kur kas rimčiau tuomet, kai jis bus pateikiamas ne tik lietuvių, tačiau ir anglų ar kitomis daugeliui visiems žinomomis kalbomis: prancuziškai, vokiškai, kiniškai, rusiškai ar panašiomis. Be kita ko, labai svarbu paminėti tai, kad nurodomos informacijos yra nevalia “pagražinti”. Puikiai suvokiame tai, kad anksčiau ar vėliau išaiškėja visa tiesa. Taigi, tai, ką rašote savo dosje turi būti visiška tiesa. Jeigu kažko paminėti nepageidaujate, nurodykite, kad šis aspektas gali būti aptariamas individualiai, asmeninio pokalbio metu. Puikiai suvokiame tai, kad informacijos gausa kuriant CV yra tikrai labai didelė, dėl šios priežasties dauguma įmonių siūlo pateikti įvairius sutrumpintus variantus, kurie padėtų susipažinti su žmogumi bent labai glaustai, suvokiant pagrindinę, esminę informacija – išsilavinimą, patirtį, šiek tiek apimant ir asmenines savybes.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>