Elektromobiliai ir jų įkrovimo stotelės – ateitis, kuria yra šiandien

Elektra varomos transporto priemonės žinomos jau nuo XX amžiaus pradžios. Ilgą laiką buvo manoma, kad visuomenėje jos nebuvo prieinamo todėl, kad naftos magnatai norėjo išnaudoti visas galimybes parduoti savo produktą. Kadangi paskutiniu metu labai dažnai akcentuojama, kad greitu metu naftos nebeliks ir mes turėsime pasirinkti kitas transporto priemones – elektromobiliai tampa populiariu pasirinkimu. Lietuvoje jau ne vienas asmuo džiaugiasi šia transporto priemone ir tvirtina, kad tai ne tik ekologiškas, tačiau tuo pačiu ir ekonomiškas pasirinkimas.

Lietuva – elektromobilių ateitis

Kaip jau minėjome, automobiliai XX amžiaus pradžioje jau buvo sukurti, tačiau tik ano šimtmečio pabaigoje šio tipo auto tapo populiarūs ir vis dažniau pasirenkami. Dažnai kartojama, kad tereikia palaukti kokius gerus 10 metų ir elektromobiliai bus beveik vienintelė pasirinkimo galimybė. Nors jie šiuo metu nėra populiariausi, tačiau elektromobilių įkrovimo stotelės randamos daugelyje vietų. Taigi, galima džiaugtis tuo, kad mūsų šalis jau yra pasiruošusi priimti inovacijas, kuriomis džiaugiasi dalis modernaus pasaulio.

Ar elektromobiliai labai lėtai važiuoja?

Kur įkrauti elektromobilį?Internete sklando neteisinga informacija, kad elektromobiliai labai lėtai važiuoja, taigi jeigu norite nukeliauti labai didelius atstumus, tokiu atveju reikės apsišarvuoti kantrybe. Tai nėra tiesa, kadangi elektromobiliai gali išvystyti labai padorų greitį. Sėkmingai važiuos net iki 120 km per valandą greičiu. Tiesa, kuo greičiau važiuosite, tuo energijos reikės daugiau. Manoma, kad geriausia važiuoti 90 km per valandą greičiau. Tuomet energijos išeikvojimas bus labai sistemingas. Tiesa, kadangi šiuo metu elektromobiliai yra labiau naudojami siekiant keliauti miestuose – didelio greičio ir nereikia. Elektromobilio įkrovimo stotelės Lietuvoje šiuo metu yra tik sostinėje ir Kaune. Būtent tai labiausiai ir lemia, kodėl mažai žmonių džiaugiasi šitomis patogiomis keliavimo galimybėmis. Visgi, galima džiaugtis tuo, kad Lietuvoje elektromobiliai tikrai labai greitai plinta.

Ar elektromobiliai visiškai neteršia?

Kalbant apie elektromobilius minint pigumą reikia akcentuoti ir tai, kad ši keliavimo galimybė padeda kur kas labiau rūpintis aplinka, kurioje gyvenama. Nors net ir šiuo metu rinkoje parduodami elektromobiliai turi eko ženklą, visgi, jau pati ši transporto priemonė kur kas mažiau teršia aplinką. Būtent todėl pačios didžiausios pasaulio valstybės, kurios siekia, kad aplinka būtų švaresnė – pigina elektrą. Taip skatina žmones naudoti elektromobilius. Tiesa, nors mūsų šalyje taršos problema nėra didelė, visgi, bent kokia tarša yra kenksminga. Negalima sakyti, kad elektromobiliai visiškai nekenkia aplinkai, tačiau jų kenksmingumas yra nepalyginamai mažesnis.

Elektromobilių įkrovimo stotelės Lietuvoje auga kaip ant mielių. Tai lemia faktas, kad vis daugiau žmonių džiaugiasi elektra varomomis transporto priemonėmis. Jeigu ir jums tai aktualu – rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais, kurie jums vienareikšmiškai rekomenduos išnaudoti šią galimybę pigiai ir saugiai keliauti.

1 comment on “Elektromobiliai ir jų įkrovimo stotelės – ateitis, kuria yra šiandien

  1. Neseniai nusipirkau elektromobilį ir galiu tik pasakyti, kad esu labai patenkintas savo pirkiniu. Tausoju aplinką, kuro nereikia, o elektra tikrai pigesnė nei kuras. Tikrai elektromobiliai yra ateitis, tikiuosi vis daugiau žmonių pradės į tai investuoti.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>