Ką apsirengti plaukiant baidare?

Kai nusimato pramogos su http://kvedarnosbaidares.lt/, reikia bent pora dienų prieš plaukiant, pagalvoti apie drabužius, kuriuos vilkėsite baidarėje. Nes jeigu kažko neturite, dar galėsite išsiskalbti. Taigi, taip ir padarykite. Štai rodyklė, kuria vadovaujantis jums bus paprasčiau suprasti, ko reikia plaukimui baidarėmis.

Drabužiai plaukimui pagal orą

Keliaujame baidarėmisPirmiausia reikia skaityti orų prognozes ir numatyti, kokie drabužiai geriausiai tiks pagal orą. Geriausia yra šiltą ir giedrą vasaros dieną. Tuomet nereikia sukti galvos dėl šalčio, lietaus ar drėgmės, o jeigu apvirsite su valtimi – nieko baisaus, greitai viskas išdžius. Deja, nebūna nieko tokio paprasto gyvenime ir dažnai tenka su drabužiais turėti sunkumų, kada išpuola ne tokios ir geros dienos. Tad, jeigu vėjuota, šalta – renkitės šiltesnius drabužius, kiek įmanoma, dėvėkite tokius, kurie linkę neperšlapti. Pavyzdžiui, geriau ne šiltą vilnonį megztinį, o kokią nors striukę su pašiltinimu ir ant viršaus nešlampančia medžiaga.

Pakaitiniai supakuoti sausi rūbai

Taip pat, kad ir kokia diena būtų, šilta ar šalta, turėtumėte pasirūpinti ir atsarginiais rūbais, kuriuos pakuotumėte į plastikinius maišus, laikytumėte juos valtyje. Tokie rūbai, kurie būtų galiausiai sausi ir jums teiktų saugumą, padėtų tuomet, kai sušlaptų tai, ką vilkite. Aišku, verta įsimesti ir maudymosi kostiumėlį, jeigu norėtumėte įšokti į upę paplaukioti be baidarės, tokiu atveju, reikėtų ir rankšluosčio. Iš drabužių, kurių imsite pakaitoms, daugiausia verta įsidėti kojinių, nes būtent jos greičiau patenka į šlapias vietas ir sušlampa, o su šlapiomis plaukti ir nemalonu, ir pavojinga sveikatai.

Avalynė

Patogiausia valtyje sėdėti su lengvais vasariniais sportiniais – laisvalaikio bateliais. Tačiau jūs galite daryti taip, kaip jums atrodo geriau ir dėvėti kokius nors kitokius. Taip pat labai karštą dieną baidarininkai mėgsta būti basi arba tiesiog dėvėti paplūdimio šlepetes. Tiesa, kartais baidarė tenka persinešti per upės kliūtis, tada tai daroma arba su guminėmis šlepetėmis, siekiant apsisaugoti nuo nežinomo dugno reljefo, arba su botais, arba basomis. Taip pat, jeigu turite tik vieną avalynę, tikrai geriau ir turėti dar vieną, nes tai bus atsarginis kaip ir drabužių atveju variantas.

Galvos apdangalas

Vasara gali būti karšta ir saulėta. Plaukdami upe to nejaučiame ir net nepagalvojame, kad galbūt gresia koks nors pavojus galvai. Tačiau jis tikrai gali būti, dėl to vertėtų galvą apsidengti skrybėle ar skarele ir taip save apsaugoti nuo saulės spindulių.

1 comment on “Ką apsirengti plaukiant baidare?

  1. Mes baidarėmis visada plaukiame su visa šeima todėl pasiimu ir šiltų drabužių, kad mano mažieji nesušaltų. Baidarėje yra pravartus skyrelis, kuriame galima pasidėti daiktus. Dažniausiai plaukiame Aukštaitijoje: https://baidariu.lt/baidariu-nuoma/ Aukštaitija mūsų mėgstamiausia vieta, kurioje dažniausiai plaukiojame.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>