Ką gerti iš porcelianinio puodelio?

Ir žiemą, ir vasarą, porcelianiniai puodeliai gali būti geriausi mūsų draugai, kuriuos paėmusi į rankas gali surasti šilumą, jaukumą ir tikrą malonumą atsigerti kažko malonaus. Kokiems gėrimams tinka porceliainiai puodeliai, ir kada mes paprastai jais mėgaujamės?

Arbata – tradicinis gėrimas

Pirma pristatykime arbatą, kadangi tiek ji, tiek „baltasis Kinijos auksas“, porcelianas, yra iš ten pat kilę. Šie du dalykai būdavo neatsiejami senovės Rytų Karalių rūmuose. Į šiuos puodelius būdavo pilamos skaniausios arbatos, ir ja maloninami aukštieji visuomenės sluoksniai. Taigi, iš porceliano puodelio gerti arbatą dabar – tai atkartoti tam tikrą prieš tūkstančius metų buvusį ir didikų mėgtą ritualą. Gerkite arbatą ir mėgaukitės, kad galite tą daryti, juk senovėje to sau negalėjo leisti daugybė paprastų žmonių, ir tai tikrai būdavo tik pasiturinčiųjų reikalas.

Karštas šokoladas žiemą

PuodeliaiDar vienas nuostabus dalykas, kurį galima gerti iš balto mėgstamiausio porcelianinio puodelio – tai karštas šokoladas. Už lango lai siaučia pūga, o jūs susisupkite į šiltą pledą, ir leiskite sau atsigerti karšto šokolado. Tai tegul bus toks ritualas, kuris taps ypatingu. Paprastai karštą šokoladą labai retai geriame, tik kartais apskritai prisimename, kad toks dalykas yra, pavyzdžiui, kai ateiname į teatrą ar į kitą kultūrinę vietą, kur vis dar yra senovinis bufetas, su keliais gėrimų pasirinkimais: kava, vynas ir karštas šokoladas.

Rytinė kava

Aišku, porcelianiniai puodeliai svarbiausi bus rytais. Kai kelsitės vos pabudę ir norėsite kuo greičiau užsiplikyti rytinės kavos. Tą padarę, pamažu atmerksite žvaliau akis ir galėsite pažvelgti į aplinką nauju, jau žvaliu ir gaiviu žvilgsniu. Kava rytais daugybei žmonių yra labai svarbus ritualas ir jūs turbūt būsite vienas iš jų, jeigu akimirksniu supratote, apie ką eina ši kalba. Taigi, rytinė kava tegul jums būna kažkas tokio, kas sustiprins kiekvieną dieną, nuo ko prasidės kiekviena diena. O tam, kad šis malonumas būtų išties saldus, reikia ir tam geriausiai tinkančio, gražaus porcelianinio puodelio.

Vasaros sultys

Kiekvieną vasarą mus pasitinka nuostabus karštis, vasaros kvapai, žaluma, atgyjanti augalija. Kas gali būti smagesnio, gražesnio už vasarą? Kiekvienam ji kelia tiek daug džiaugsmo, ypatingai Lietuvoje, kur pusę metų drebame susisukę į savo šiltus rūbus. Ir tik vasarą leidžiame iš tiesų sau ilsėtis, džiaugtis ir mėgautis kiekviena akimirka. Vasarą gera atsigerti ir sulčių. Tą ir darykite, jeigu norite tikrai pasimėgauti gyvenimu.

1 comment on “Ką gerti iš porcelianinio puodelio?

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>