Kada sunkiausia vesti renginį?

Visi darbai yra sunkūs, kuomet juos reikia atlikti profesionaliai, ir renginiu vedejai taip pat išgyvena sudėtingų situacijų, kuomet darbas tampa tikrai sunkus. Kokios tai akimirkos? Štai keletas atvejų, kuomet renginių vedėjams būna tikrai sunku arba sunkiau.

Kai nepatyręs renginio vedėjas

Vedėjai renginiamsŽinoma, renginiu vedejai gali susidurti su visokiomis problemomis ir netikėtumais darbe, tačiau kuo mažiau yra patirties, tuo sunkiau susitvarkyti. O kuomet patirties pakanka, tai nesklandumai yra tiesiog užduotys, su kuriomis susitvarkoma, o ne netikėtumai, nes viskas jau yra patirta, ir žinoma, net kokių blogų dalykų galima tikėtis. Tad patirtis geriausiai padeda spręsti visus sunkumus.

Kai programa keičiasi ir krenta netikėtai

Vienas dažniausių nesklandumų, su kuriais tenka susitvarkyti renginių vedėjams, tai besikeičianti arba byranti programa. Kartais gali taip atsitikti, kad renginys išvis nutrūksta, o gal labai pablogėja jo sąlygos dėl kažkokių techninių nesklandumų. O gal publiką įžeidė prieš tai kalbėjęs atlikėjas. O gal teks dar pusvalandį palaukti lietuje. Nes kažkokia dalis labai vėluos. Žinoma, vedėjas negali tikėtis, kad jis taip ilgai išlaikys publiką susidomėjusią. Tačiau jis turi daryti tą, kas jam dar įmanoma padaryti, norint pagerinti situaciją. Tad verta nebijoti ir imti vairą į savo rankas, nes tokių nesklandumų metu vedėjas turi prisiimti visą atsakomybę, atsiprašinėti publikos, prašyti nepabėgti ir pan. Nesvarbu, kad tai ne jis kaltas dėl tos situacijos, tačiau jis yra renginio balsas, ir jis turi suteikti žmonėms, susirinkusiems į renginį, supratingumą. Žmonės nori girdėti paaiškinimus, atsiprašymus, padėkas už kantrybę. Ir tą turi padaryti renginio vedėjas.

Kai publika nekultūringa

Taip pat sunku dirbti ir vesti renginį, ypač privačius vakarėlius, kuomet yra labai nekultūringa publika. Pavyzdžiui, žmonės per šventę prašinėja kažko, mėto replikas, pertraukinėja, elgiasi gal net agresyviai. Vėlgi, čia renginio vedėjas neturi likti šešėlyje ir pabandyti turi sutramdyti publiką ne tik vardan savo ramesnio darbo, bet ir dėl kitų žmonių, kurie yra normalūs, gerovės, būnant tokiame renginyje.

Kai ruoštasi ne tokiam stiliui, koks iš tikro vyrauja

Kartais sunkumus gali nulemti tiesiog klaida. Galbūt renginio vedėjas buvo informuotas, kad bus neformalus draugiškas vakarėlis, tam jis atitinkamai nusiteiks, pasipuoš ir pasiruoš, o atvykęs pamatys smokingus ir maksimaliai formalią aplinką. Tad reikės ir greitos reakcijos galvojant, kaip ištaisyti tokią padėtį.

1 comment on “Kada sunkiausia vesti renginį?

  1. Dažnai pats renginys priklauso ir nuo vietos, kur jis vyksta. Jei salė per maža, visi susigrūdę, tai ir geram vedėjui gali būti sunku palaikyti dalyvių nuotaiką. Todėl renkatis sodybą ar salę reikėtų apžiūrėti bent keletą sodybų ir išsirinkti geriausią. https://www.atostogoskaime.lt/

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>