Kai visa gatvė laukė plastikinių langų

Ar atsimenate laikus, kai plastikiniai langai buvo gero gyvenimo išraiška? Kai niekas beveik jų neturėjo, bet visi buvo užsiklijavę po Kalėdų žvaigždę iš „Tv antenos“ ant savo senų langų? Tada kiekvieną vakarą laukdavo to momento, kada per LNK televiziją bus rodoma laida. Na, pas juos TIKS langai turbūt neatkeliaus, nes į duris niekas taip ir nepasibeldė. Bet gal pas kažką kitą pavyks pamatyti, kaip senis elenkenis apsilankė? Gal pas kaimynus iš tavo gatvės? Niekada nežinai, pas ką geriau pavyko įžiebti Kalėdų žvaigždę ir gauti langą dovanų.

Kaip mes laukdavome

Langai iš TIKSMes, vaikai, kiekvieną vakarą sėdėdavome prie užuolaidų ir žiūrėdavome, ar pravažiuojanti mašina nesustos prie mūsų vartų. Iš pat pradžių mes neturėjome užsiklijavę tos žvaigždės. Taip buvo dėl to, kad tėvai skaitydavo ne „TV anteną“, o „TV gidą“. Tačiau kartą tą žvaigždę mums atidavė kiti žmogės, ir aš kupina didžiausio džiaugsmo ją užsikabinau ant lango. Pats baisiausias iki tol dalykas man būdavo tas jausmas, kai galvodavau, kad kas bus, jeigu pas mus atvažiuos senis elenkenis padovanoti naujų plastikinių langų, apeis ratu mūsų trobą, o žvaigždės jokios neras? Kadangi tuo metu su tėvais dar eidavome į bažnyčią, visada tuo metu prisimindavau ir vieną Biblijos ar švento rašto ištrauką apie tai, kad reikia budėti prie lango su žvake ir laukti Jėzaus ar tai mylimojo. Toje ištraukoje buvo naudojamos metaforos. Bet man tai būdavo pamokslas apie tai, kad mes neturime žvaigždės ant lango, ir kad jeigu ateis mums padovanoti naujų plastikinių langų, tai negalėsime jų gauti, nes neatitinkame standarto.

Kai iš tiesų susidėjome langus

Žinoma, tas kalėdinis televizijos senis pas mus niekada taip ir neapsilankė. Paaiškėjo, kad senas geras Kalėdų Senelis nežada stebuklų, bet bent jau ateina kas metus ir padovanoja tuos pačius žaislus, tuos pačius skanumynus, tuos pačius saldainius ir vienas šiltas kojines. O plastikinius langus tėvai įdėjo į namus po 5 metų, kai jų ir kainos jau buvo kitos. Pradžioje juk langai kainuodavo kaip naujas automobilis, dabar jau tokį dalyką kaip ir kitą įprastą statybinę medžiagą, gali įsigyti daug pigiau. Tada buvo pakeistas virtuvės, vonios langelis, daug kitų langų. Tačiau kaip ir pirmoji meilė, kuri ištinka tik būnant antrame kurse, o ne septintoje klasėje, kai tai nutinka visiems, taip ir plastikiniai langai po laiko teikė mažiau džiaugsmo.

1 comment on “Kai visa gatvė laukė plastikinių langų

  1. Na dabar gyvenimo nebeįsivaizduojame be plastikinių langų. Dabar labai pasidarė madinga statyti ne paprastus langus, o vitrininius- tokiu būdu į patalpą patenka daugiau šviesos, patalpoje atsiranda daugiau erdvės. Kalbant apie vitrinas( https://artimart.lt/baldu-gamyba/vitrinos ), tai nebereikalo jos naudojamos prekyboje, o ypač juvelyrinių dirbinių ekspozicijose- šviesa puikiai krinta ir atskleidžia visą dirbinio grožį.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>