Kaip sukurti erdvią svetainę mažame bute

Baldai jūsų svetaineiTiek svetaines baldai, tiek visas interjero planavimas gali padėti mažą svetainę paversti erdvesne. Kaip tą padaryti? Kokie turėtų būti minksti baldai, kokias spalvas rinktis?

Spintos nišose

Jeigu turite galimybę, svetaines baldai turėtų atsidurti ir nišose. Tačiau tos nišos turėtų idealiai atitikti jų parametrus. Kai baldais apstatome namus, aplink juos lieka tarpai – neišnaudota erdvė. Tačiau jeigu baldus sudedame į nišas, mums atrodo, kad tų nišų tarsi nėra, kad ten eina siena, kartu nėra ir baldo, nes nišos mes nelaikytume kambario dalimi šiaip ar taip. Tad į nišą įstumtos lentynos, spintos ar kiti panašūs svetaines baldai, tuomet ant jų užeinančios stumdomos durys bei ant tų durų esantis veidrodis tiesiog neįtikėtinai gerai vizualiai praplėstų kambarį.

Veidrodžiai ir šviesios spalvos

Apie veidrodžius reikėtų pakalbėti daugiau. Kadangi jie sukuria dvigubą vaizdą. Kuo mažesnė erdvė, tuo daugiau ją praplėsti padeda veidrodžiai. Mažose kavinėse mes dažnai tarsi paklystame, nežinome, kur eiti, nes vienur yra praėjimai, kitur yra veidrodžiai. Mes patikime ta erdvės iliuzija, ir veidrodis sukuria daugiau vietos. Geriausia, jeigu veidrodis gali eiti per visą sieną ir jame gali atsispindėti ne koks nors šalia iškart esantis kampas arba daiktas, o laisva erdvė, pasibaigianti siena su langais. Tada mes netgi sugebėsime padvigubinti langų skaičių. Taip pat reikėtų rinktis šviesių spalvų kompiliacijas visam interjerui. Baltas ar šviesias, pastelines sienas. Šviesius baldus. Tamsios spalvos visiškai sutraukia, sumažina erdvę.

Žemi minkšti baldai ir stalai

Reikėtų ir baldus rinktis ne nepagrįstai didelius ir masyvius, o kompaktiškus, mažesnius. Ypač tuos, kurie riogsos viduryje kambario. Tarkime, minksti baldai, staliukai, kėdės. Tuomet atrodys, kad ir kambario erdvės yra daugiau. Juk palyginę patį kompaktiškiausią minkštą kampą keturiems žmonėms, su gigantišku masyviu kampu keturiems žmonėms, pamatytume, kad pirmasis yra gal net trigubai mažesnis, nes labai daug vietos užėmė dekoro idėjos.

Apšvietimo svarba

Aišku, kambarį, kaip ir visus namus, reikia sumaniai apšviesti. Kuo daugiau šviesos, tuo daugiau erdvės. Puiku, kai galima pasirinkti vieną užpildančią šviesą, ir keletą skirtingų apšvietimo idėjų, keletą skirtingų toršerų, liustrų ir kitokių šviesų. Tai leistų akcentuoti tam tikras kambario detales, interjero elementus. Akcentuoti vėlgi reikėtų tokius dalykus, kurie siejasi su erdve, su judėjimu ir gyvybe (tarkime, veidrodį arba augalus), o ne didelius monumentus (paveikslus, statulas).

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>