Kokį rinktis planšetinį kompiuterį?

Jeigu jau nusprendėte, kad jums būtinas planšetinis kompiuteris, tačiau nieko apie jį nežinote, tai verta sužinoti pagrindinius patarimus, kurie pravers. Šis nedidelis įrenginys talpina daug įvairių galimybių, kurios skiriasi ir priklausomai nuo to, ko jums reikia, galite išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį įrenginį.

PlanšetėsSvarbiausias kriterijus – ekranas. Svarbu pasirinkti tinkamo dydžio planšetę. Tai priklauso nuo to kam dažniausiai naudosite šį įrenginį. Jei norite dažnai jį pasiimti su savimi ir nešiotis rankinėje ar kišenėje, tai neverta pirkti didelio ekrano, o rinkitės 7 ar 8 colių ekrano įstrižainę. Kalbant apie ekraną, svarbi ne tik įstrižainė t.y. dydis, bet ir tai, kaip tokiame dydyje atrodo pats vaizdas. Taigi, svarbu rinktis ne mažesnę kaip 1024×600 skyrą. Jeigu planšetinį kompiuterį naudosite namuose, kelionėse ar darbui, tai galite rinktis didesnį kaip 10 colių įstrižainės ekraną. Kalbant apie skyrą, reikia tokiam ekranui rinktis nuo 1200×800. Dar vaizdui svarbūs ir kiti parametrai. Norint sodraus vaizdo iš įvairių kampų, turite rinktis ekraną turintį IPS technologiją. Norint, kad ekrane matytumėte ryškią juodą spalvą, tai turite pasirinkti Amoled technologiją.

Kitas svarbus parametras – baterija. Kaip ir turint mobilųjį telefoną, taip ir planšetinį kompiuterį, tampa aktualus baterijos klausimas, nes norima, kad įrenginys kaip įmanoma ilgiau būtų veikiantis. Baterijos veikimas susijęs su ekrano dydžiu. Tai reiškia, kad 7 colių kompiuteris turi būti pasirenkamas taip, kad baterijos talpa būtų nuo 3200 mAh. Renkantis 8 colių ekrano įstrižainės planšetinį kompiuterį reikia mažiausiai nuo 4500 mAh talpos baterijos, o norint įsigyti įrenginį, kurio ekranas didesnis nei 10 colių, tai reikės baterijos, kurios talpa viršys 7800 mAh. Čia pateikti tik mažiausi rekomenduojami skaičiai, todėl norint geresnio baterijos laikymo, reikia rinktis kaip įmanomą didesnės talpos bateriją.

Joks planšetinis kompiuteris neveiks be operacinės sistemos, todėl labai svarbu išsirinkti labiausiai tinkančią. Galima rinktis „iOS“, „Android“ arba „Windows“. Kuri geriausia, sudėtinga atsakyti, nes čia labiau įpratimas. Pavyzdžiui, jei telefone įpratę naudotis viena sistema, tai ir planšetiniame kompiuteryje paprasčiau bus naudotis ta pačia sistema. Žinoma, kiekviena operacinė sistema turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau dažniau pirkėjai renkasi pagal savo įpročius. Jei renkatės pirmą išmanų įrenginį, tai verta susipažinti su jų privalumais ir trūkumais bei galima nuvykti į parduotuvę, kur galėsite pamatyti kaip vyksta darbas su skirtingomis sistemomis.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>