Kokius objektus verta saugoti?

Saugos sprendimaiNet kai naktį mieste einame vieni, kai nieko aplink gyvo nematome, gali būti, kad mus stebi į mus nukreiptos stebėjimo kameros, ir iš tiesų esame ne vieni. Šiais laikais yra visas apsaugos paslaugų sąrašas, padedantis užtikrinti saugumą privačiose ir viešose vietose. Stebėjimo kameros – vienas iš itin gerai veikiančių saugumo užtikrinimo būdų. Į ką verta nukreipti šias metalines akis?

Namai ir namų kiemas

Daugybei žmonių saugumą užtikrinti privačioje aplinkoje padeda asmeninės stebėjimo kameros. Jos gali būti jungtos su signalizacija, tačiau stebėjimo kamerų tikslas yra fiksuoti vaizdą ir, jeigu koks nors visgi nusikaltimas būtų įvykdytas, turėti tą liudijančius įrašus, padedančius surasti nusikaltėlius. Namuose verta stebėjimo kameras montuoti taip, kad jų nesimatytų. Arba imtis priešingos taktikos – iškart užklijuoti viešai matomus didelius lipdukus, pranešančius, kad teritoriją stebi vaizdo kameros, o tai iškart atbaidytų vagis. Verta stebėti visus įėjimus į teritoriją, į namus. Kameros gali būti ir nukreiptos iš namo, ir pakabintos, sumontuotos kažkur kitur teritorijoje bei žiūrėti į patį namą.

Stovėjimo aikštelės

Kita vieta, kur labai pravartu dėti stebėjimo kameras, ir daug kur tokios praktikos imamasi – tai automobilių statymo aikštelės. Jeigu žmonės turi gana prabangius automobilius ar tiesiog tokius, kuriuos tikrai labai gerai saugo, tuomet jiems verta pasirūpinti, kad būtų aikštelės saugomos stebėjimo kamerų. Tokios iniciatyvos dažnai imasi tiesiog patys daugiabučių butų savininkai, kurie kartu nutaria, jog štai jų teritorijos stovėjimo aikštelė bus saugoma kamerų. Vadinasi, jeigu bus koks incidentas, bus galima sužinoti, kas prikišo nagus.

Įstaigos, biurai

Labai dažnai mieste eidami per centrą, papulsime į zonas, kur mus kažkas filmuoja. Dažniausiai įstaigos, biurai stengiasi užtikrinti saugą savo įmonei ir apsidraudimui imasi visų saugumo veiksmų. Yra įdiegiama signalizacija, samdomi apsaugos darbuotojai bei kabinamos, montuojamos apsaugos kameros. Tai reiškia, kad galima maksimaliai apsaugoti įmonės turtą. Dažnai įmonių savininkai dėl savo įmonių jaučia didesnę atsakomybę negu tie, kas turi atsakomybę tik už savo asmeninį turtą. Juk įmonei padaryta žala galėtų padaryti įtaką visų darbuotojų darbui, taip pat klientams, akcininkams ir pan. Dėl to dažnai stebima teritorija vaizdo kamerų.

Bankomatai

Jeigu kažkas bandys apiplėšti bankomatą – to žmogaus išvaizda bus visų pirma nufilmuota su filmavimo kamera. Dabar kiekvienas Lietuvoje esantis bankomatas turi stebėjimo kamerą, tačiau ji pasitarnauja tik tada, kai realiai įvyksta nusikaltimas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>