Kam reikalingi kokonai – lizdeliai kūdikiams

Kokonas kudikiui – mamoms ir tėčiams labai naudingas daiktas. Lizdeliai kudikiams prekių vaikams rinkoje atsirado palyginti neseniai. Šiame straipsnyje papasakosiu,kas tai yra – lizdelis kudikiui – ir kam jis reikalingas bei kuo naudingas.

Atsiradimo istorija

Idėją sukurti unikalų įrenginį pasiūlė pediatrijos srityje besispecializuojantis prancūzų kineziterapeutas Danielle Salducci. Dešimt metų jis stebėjo ir tyrinėjo naujagimių pozas, ieškodamas idealios formos konstrukcijos. Jo tikslas buvo sukurti tokį įrenginį, kuriame anksčiau laiko į pasaulį atėję mažyliai galėtų kaip įmanoma patogiau ir geriau adaptuotis prie išorinio pasaulio sąlygų. Danielle pakvietė bendradarbiauti:

 • Daktaras Fabre – Grene
 • Neonatologas Pali
 • Marselio miesto Šiaurinės ligoninės profesionalų komanda,
 • Kompanija „Raudonoji pilis“.

Jų pastangų dėka pirmieji šį mažyliams būtiną daiktą gavo prancūzų klinikos ir gimdymo namai.

Paaiškėjo, jog iš pirmo žvilgsnio paprastutė konstrukcija iš tiesų labai naudinga visiems vaikučiams. Juk visi naujagimiai ateidami į šį pasaulį patiria didžiulį stresą. O kamerinė aplinka, kurią sukuria kudikio miego lizdelis, padeda mažyliams geriau adaptuotis milžiniškame ir jam svetimame pasaulyje.

Kas tai yra kokonai – lizdeliai kūdikiams?

Remiantis kai kuriais šaltiniais Prancūzijoje buvo populiaru kokonus naujagimiams kurti rankomis ir tai darė auklės. Pagamintas lizdelis kūdikiui suteikia mažyliui saugumo ir patogumo jausmą – tą, kurį jis jautė būdamas mamos įsčiose. Nuo auklės įgūdžių ir patirties priklausė mažojo žmogučio emocinės ir psichologinės sveikatos harmonija. Senovėje kokonai kudikiams buvo gaminami iš po ranka pasitaikančių medžiagų ir labai nedaug kuo buvo panašūs į tai, kokie kudikiu lizdeliai yra mūsų dienomis. Kadangi kudikio kokonas bus reikalingas pirmąjį pusmetį – patį svarbiausią ir rimčiausią laikotarpį tiek tėvams, tiek kūdikiui – tai mūsų laikais užpildo tankumą kuria profesionalai specialistai.

Lizdeliai kūdikiamsKudikio lizdelis kokonas susideda iš čiužinuko, kurį juosia borteliai. Čiužiniui naudojama minkšta hipoalerginė medžiaga (pavyzdžiui, porolonas). Bortelių aukštis apie 15 cm ir jie užpildyti minkštu holofaiberiu. Tai labai lengva kvėpuojanti medžiaga, puikiai išlaikanti formą ir nekaupianti drėgmės. Kad būtų sukurtas „apgaubiantis“ efektas borteliai sutraukiami raišteliais arba gražiu kaspinu. Visos lizdelio gamybai panaudotos medžiagos yra ekologiškos, saugios kūdikiui ir plačiai naudojamos vaikiškų čiužinių bei ortopedinių gaminių gamybai. Naudojami audiniai, kaip taisyklė, 100% malonių pastelinių spalvų medvilnė.

Universaliausias miegamosios vietos lizdelyje dydis – 62 cm. Tinkamas naudoti nuo pat gimimo iki 5-6 mėnesių. Esant reikalui bortelius galima atlaisvinti arba išskleisti. Taigi, kudikio lizdelis „augs“ kartu su Jūsų mažyliu. Be to, raištelių dėka labai lengva ir paprasta pakeisti kūdikiui sauskelnes, praktiškai net nesutrukdžius mažylio poilsio.

Kuo naudingas kokonas naujagimiui?

Kokonas naujagimiui turi daugybę pliusų:

 • vaikai jame jaučiasi ramiau, greičiau užmiega ir jų miegas gerokai gilesnis,
 • pagerėja virškinamojo trakto veikla, sumažėja skausmingi diegliukai,
 • išvengiama plokščios galvos sindromo,
 • pagerėja mažylio regimoji – motorinė koordinacija,
 • yra modelių su aukštais borteliais, garantuojančiais dar didesnį vaiko saugumą,
 • čiužinį galima dėti į tėvų lovą ir nebijoti užgulti savo brangų kūdikį, be to, kokonas puikiai tilps į vežimėlį,
 • galima naudoti kaip vystymo stalelį su minkštesniu paviršiumi,
 • kai kuriuos modelius galima naudoti net iki aštuonerių mėnesių,
 • ankstukams padeda geriau vystytis ir greičiau „pasivyti“ savo bendraamžius.

Yra ir trūkumų:

 • pernelyg trumpas naudojimosi laikas, o kaina gana aukšta,
 • jeigu naujagimis gimė vasarą, tai kokone jam gali būti labai karšta. Ankstukams ta savybė labai tinka, o štai laiku gimusiems mažyliams gali gerokai trukdyti,
 • modeliai be bortelių nesuteikia galimybės palikti mažylį be priežiūros, net esant juose saugos diržams. Nors, antra vertus, kūdikio lizdelis labai lengvas ir tikrai nesunku jį su mažyliu pernešti į kitą kambarį, kas kūdikiui suteiks papildomo džiaugsmo ir malonumo, nes nešant jis ramiai sūpuosis lizdelyje,
 • patogumas ir komfortas gali, deja, sukelti ir diskomfortą. Kokonas nepakeičia tėvų rankų – mažylį būtina vis paimti ant rankų, jį supti, daryti gimnastiką,
 • nesinaudokite kokonu tol, kol neišanalizavote visos informacijos.

Atkreipkite dėmesį! Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais naujagimiai gali miegoti iki 20 valandų per parą, todėl miegui labai svarbus patogus paviršius. Šiuolaikiškas lizdelis naujagimiui gaminamas iš aukštos kokybės medžiagų, padedančių sukurti naujagimiu jaukumą ir garantuojančių gerą savijautą.

Kur parduodami geriausi lizdeliai kudikiams?

Žinoma, jog naujagimio lizdelis – ne pirmojo būtinumo daiktas. Tačiau jo nauda naujagimiui ir jo tėveliams neginčytina. Tad jei turite galimybę patariu būtinai įsigyti tokį super naudingą daiktą, kaip kokonas vaikui! Galiu tik parekomenduoti internetinę parduotuvę, kurioje pati perku tokias prekes, kaip drabuzeliai kudikiams – Kidy.eu. Ši internetinė parduotuvė man pirmiausia padarė didelį įspūdį žemomis kainomis už populiarių prekės ženklų produkciją (ši kompanija tiesiogiai bendradarbiauja su gamintojais).

Maloniai nustebino ir greitas užsakytų prekių pristatymas (o jie prekes pristato ne tik Lietuvoje, tačiau, pasirodo, kad net visame pasaulyje). Dar noriu pagirti ir fantastišką Palaikymo tarnybos darbą (panaudodami liniuotę atsiuntė kombinezono rankovės ilgio nuotrauką).

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>