Duomenys, teikiant informaciją namo pridavimui

Tik tada, kai jums iš tiesų teks praktikoje patirti, kas yra namo pridavimas, suprasite, kiek daug dalykų reikia padaryti, norint jį priduoti, ir kiek daug duomenų turi jūsų namas. Namų byla ir visi sertifikatai, atlikta termovizijabei kiti tyrimai – dalykai, kuriuos reikia saugoti kaip savo akį.

Kaip vyks tyrimai

Namo pridavimasKai jau galėsite teigti, kad pastatėte namą, bus būtinas namo pridavimas. Tada pasisamdykite profesionalus, kurie lengviau padėtų perteikti šiuos reikalavimų slenksčius. Rekomenduojama jūsų namui atlikti termovizija, kuri palengvins darbą sprendžiant, kurioje vietoje praleidžia šilumą ir ką reiia sandarinti. Dar nepasidėkite visų statybinių įrankių bei medžiagų, nenutraukite sutarties su statybininkais – gali būti, kad reikia dar labai daug ką daryti. Aišku, gal termovizija parodys, kad jūsų namuose šilta ir saugu kaip krosnyje, tačiau priešingu atveju dar reikės padirbėti. Energinis efektyvumas bs apskaičiuojamas pagal daug kriterijų, o norint surinkti pilną informaciją, reikės nemažai duomenų.

Duomenys apie pastato būklę

Taigi, tie, kas rinks šiuos duomenis, turės pateikti juos visus būtinus. Pirmiausiai turės būti nurodyta pastato paskirtis, ar tai būtų gyvenamasis, ar pramonės, ar mokslo, gydymo ar kitos paskirties, kurios visos yra išvardintos Reglamente. Toliau turės būti nurodyta šildomų pastato plotų ir erdvių plotas, tūris, aukštis, šiluminė talpa (apskaičiuojama pagal nurodytas formules). Taip pat turės būti renkami duomenys apie atitvarų ir atskirų sienų dalių šilumos perdavimo koeficientus. Bus privaloma tiksliai apibūdinti sienas pagal nurodytus reikalavimus, taip pat ir langus, nurodant jų tipą, plotį, aukštį, langų kiekį, bendrą langų plotą. Privaloma suskaičiuoti ir langų šilumos perdavimo koeficientą, kuris natūraliai bus visai kitoks negu sienų ar kitų atitvarų. Įdomu žinoti, kad taip pat bus skaičiuojama ir langų visuminės saulės energijos praleisties koeficientas. Skamba gremėzdiškai, tačiau, paprastai tariant, langai figūruos ne tik kaip tie atitvarai, per kuriuos išeina šiluma, bet ir kaip per vartai šilumos įėjimui. Ypatingai daug šilumos įeina per stoglangius, tad norėdami pagerinti savo namo energetinį efektyvumą, galite įrengti ir stoglangį, per kurį pateks saulės šiluma.

Žinoma, nepakaks apibūdinti pagal šiuos ir daugybę kitų reikalavimų tik langų bei sienų. Taip pat bus labai svarbu ir duomenys apie duris. Jų paprastai turime kelias ir skirstome į paprastas rūšis: vidaus ir išorės. Svarbiausios bus išorės (lauko) durys, nes per jas gali itin daug praeiti temperatūrų.

1 comment on “Duomenys, teikiant informaciją namo pridavimui

  1. Dabar galima priduoti namą, kuris yra aukštos energetinėss klasės, todėl reikia nepamiršti apie kokybiškas rekuperacines sistemas. Nesinori žiemą šalti, o vasarą sėdėti perkaitusiems.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>