Naujas būdas išvežti statybines šiukšles

ŠiukšlėsNe taip seniai, jeigu prisiminsime ant Lietuvos vardo pakibusią raudonąją žvaigždę, statybinės šiukšlės buvo pačių statybininkų reikalas. Todėl visi solidarumo vedami imdavo į rankas po kibiriuką ir nemažus šiukšlių kalnus nešiodavo, vežiodavo, primityviu būdu. Negalima net apsakyti kokia ši sritis buvo apleista prieš du dešimtmečius, kuomet Lietuvos saulė praskaidrino raudonąją žvaigždę. Kadangi išvešėjo visuotinio kapitalizmo žibutės ir visi vienas per kitus ėmė daryti verslus, statybines šiukšles tapo niekam nepriskirta prerogatyva. Viešasis sektorius statybiniu siuksliu tvarkymą apsiėmė ant savo pečių ir jos, kartu su buitinėmis atliekomis buvo metamos į vieną konteinerį. Pagaliau pradėjome europėti ir dar po gero dešimtmečio supratome, kad statybiniu siuksliu isvezimas ir tinkamas laikymas, bei perdirbimas saugo gamtą, tausoja išteklius.

Vis naujų ir naujų statybiniu siuksliu tvarkymo būdu dėka atsirado nauja verslui niša, ir, beje, klientui atsirado patogus problemos, kuri vadinasi siuksliu isvezimas, sprendimo būdas. Niekuomet nepamiršiu, kaip siuksliu isvezimas siauliuose, šiukšlių išvežimas mažeikiuose ir didžiuosiuse Lietuvos vietose vykdavo gana chaotiškai. Suprask, paimsime iš kliento, o ar jos pasieks atliekų perdirbimo vietą – mūsų atsakomybė. Tokia logika vedami šimtai bedalių verslininkėlių apvertė atliekomis gražiuosius šalies miškus ir ežerų pakrantes…. Negražu čia pasidarė ne tik poilsiautojams, politikams ir gyventojams, bet ir tiems patiems verslininkams.

Statybiniu siuksliu isvezimas tapo įstatymų objektu. Reglamentuotas, perkeliamos Europos Sąjungos direktyvos turėjo padaryti tvarką. Ir tikrai pamažu, sąvartynų, kuriuos netikėtai atrasdavo grybautojai ir uogautojai, miško glūdumose, sumažėjo. Bet rūšiuoti neišmokome.

O gaila. Juk rūšiuotų statybiniu siuksliu isvezimas taupo laiką, perdirbimo kaštus ir mažina kliento mokamą kainą. Siuksliu isvezimas kaina sudaro ne ik verslininko patiriamos sąnaudos, tačiau ir perdirbimo bei atliekų tvarkymo punktų įkainiai. Todėl siuksliu isvezimas kaune ir siuksliu isvezimas vilniaus rajone kainos atžvilgiu gali nemažai skirtis.

Yra viena gera, kita nelabai gera naujiena susijusi su tokiu procesu, kaip siuksliu isvezimas. Pirmoji, kad ne dėl kelių eurų, o dėl požiūrio, šiandien, tenka tik apgailestauti. Atliekant statybos darbus siuksliu isvezimas visdar asocijuojasi su valstybės nustatyta prievole – metame viską į bendrą konteinerį ir net nesusimątome apie rūšiavimo galimybę.

Antroji, kad siuksliu isvezimas klaipeda ir šiukšlių išvežimas tauragė jau tampa saugaus aplinkai verslo sritimi. Čia yra įmonių, kurios pasirūpina ne tik visais formaliais dokumentais, tokiais klausimais kaip statybiniu siuksliu isvezimas, bet ir jų tinkamu surinkimu.

Tokiu būdu įmonės taupo savo laiką ir klientų pinigus. Statybiniu siuksliu isvezimas gali būti saugus aplinkai ir statybininko piniginei.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>