Nepatogūs klausimai dantų chirurgai

Nuėjus pas paprastą rezidentę odontologę poliklinikoje jūs negausite tokios paslaugos kaip dantu implantai, kadangi ją turės suteikti profesionalus chirurgas. Chirurgai turi daug didesnę kvalifikaciją ir gali puikiai pasirūpinti savo pacientais. Kokius klausimus norėtumėte užduoti savo dantų chirurgui, kurio valioje ir dantu implantai, ir dantų rovimas, ir visos chirurginės odontologinės procedūros? Tų klausimų turbūt būtų nemažai, o mes užduotume tokius. Į klausimus mums sutiko atsakyti vienas anonimu panoręs likti chirurgas.

1. Ar odontologai jaučia jausmus pacientui?

Nauji dantysVisų pirma, negaliu sakyti, nei kad jaučia, nei kad nejaučia. Profesiniai įsipareigojimai neleidžia atlikti sudėtingų chirurginių operacijų pacientams, kurie yra artimi, kadangi asmeniniai jausmai pacientui vertinami medicinoje kaip nereikalingas dirgiklis, taigi, jie nėra pageidaujami. Dėl to aš negalėčiau operuoti savo sūnaus ar sesers. Taip pat bendraujant su savo pacientais mes niekada nesiekiame užmegzti labai asmeniško ryšio, tačiau norime išlaikyti pagarbų ir draugišką atstumą. Tai leidžia nesiblaškant dirbti. Iš kitos pusės, tie jausmai visada yra. Tu nori, kad tavo pacientas jaustųsi gerai, kad galėtum jam pranešti gerą žinią. Nori, kad operacija pasisektų. Ir labai liūdi, jeigu kas nors nepavyksta.

2. Kokia didžiausia klaida, padaryta dirbant dantų chirurgu ?

Dauguma chirurgų savo klaidas padarė dar rezidentūroje arba dirbdami apskritai visiškai pirmuosius kartus. Mano kaip chirurgo klaida buvo tokia, kad aš norėjau dantų implantus įsriegti vyrui, kuris turėjo itin ryškią osteoporozės formą, tačiau aš neturėjau apie tai duomenų. Tai galėjo būti vertinama ir kaip klaida, ir kaip ne klaida, kadangi nebuvau pakankamai supažindintas su paciento ligos istorija. Visgi, implantų jam nedėjau, ten kiti vyresni chirurgai vėliau pritaikė specifinius kompleksinius gydymus.

3. Kodėl tapote dantų chirurgu, o ne kitos srities?

Kai mokiausi mokykloje, svarsčiau, ar eiti dirbti į mediciną, ar į odontologiją. Galiausiai pasirinkau odontologiją, nes ji man pasirodė siauresnė, taigi, jau iš karto medicina su kryptimi. Man labiau patinka specializuotis ir eiti į gylį, negu plačiai išmanyti visko po truputį.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>