Protiniai dantys – ko tikėtis

Odontologijos klinikaJeigu jums apie 25 metus, gali būti, kad nors to ir neplanuojate, tačiau odontologijos klinika greitu metu taps jūsų kelionės tikslu. Tokiame amžiuje ir aplink jį daugumai jaunų žmonių sudygsta paskutiniai dantys, vadinamieji protiniai. Jie atsiranda gale už krūminių dantų eilės ir tikrai ne visada jie būna geri. Tiksliau, dažniausiai mus ištinka šokas, kai sužinome, kokią keistą dantų situaciją turime savo burnoje.

Gali skirtingai sudygti

Jeigu ateisite jau su protinių dantų skausmais, odontologijos klinika iškart siūlys gydymą, o jis dažniausiai bus būtent protinių dantų šalinimas. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar jums jau skauda protinius dantis, ar dar neskauda, bus padaroma panoraminė dantų rentgeno nuotrauka. Dantų rentgenas, darantis panoraminę nuotrauką, yra kiek kitoks negu tas, kokį matome ligoninėje, kai ateiname persišviesti kojos ar plaučių. Reikės atsistoti tarsi tokiame šalme, ir aplink jūsų galvą važiuojanti rentgeno kamera padarys visą abiejų žandikaulių „išklotinę“. Pamatę nuotrauką galite labai nustebti. Esame įpratę, kad dantys sudygsta gražiai „kaip morkytės“, tačiau pasirodo, šioje jūsų dantų lysvėje gali būti ir labai neklusnių augalų. Tokiais bus jūsų dantys, jeigu nesate tas laimingasis, pas kurį viskas išdygo tiesiai. Laimingiausi atveju, dantys iš tiesų tiesiog sudygę tiesiai. Tačiau labai dažnu atveju – jie laikosi kur kas prasčiau ir yra išdygę kreivai. Šaknys gali būti pariestos po dantenomis ir kitais dantimis. Dantys gali būti ir visiškai gulsti, kai išlindę tik jų viršaus galiukai. Gali būti, kad dantys taip niekada ir neiškils į paviršių, liks palindę po dantenomis, nors jie jau bus pilnai išdygę. Tai kraupūs vaizdai, ir jie pareikalaus dantų taisymo, kurį jums pasiūlys odontologijos klinika.

Dantų traukimas

Turbūt pats baisiausias taisymo momentas daugumai pacientų yra dantų traukimas. Tačiau bijoti nėra ko – tai tik į jūsų burnos sveikatą. Daug žmonių bijo pilnos narkozės, todėl dažnai traukiama dantys po vieną iš žandikaulio, taikant nepilną nejautrą. Tokiu atveju, pacientas išlieka budrus, tik jis nejaučia jokio skausmo.

1 comment on “Protiniai dantys – ko tikėtis

  1. Protinių dantų traukimo bijoti tikrai nereikėtų. Pritaikius vietinę nejautrą žmogus tikrai nejus jokio skausmo, o ir praėjus nejautrai skausmas nebus didelis, nors žinoma priklauso nuo žmogaus ir konkretaus atvejo.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>