Plaukiame baidarėmis su vaiku!

Vasaros metu plaukimas baidarėmis daugeliui suteikia labai daug malonumo. Ne veltui sakoma, kad tokia pramoga užkrečia, tad kuo anksčiau ją išbandysite – tuo labiau galėsite mėgautis. Tiesa, tėveliai dažiausiai kartu ima ir savo vaikus, kuriems siūloma kuo daugiau laiko praleisti gamtoje ir tuo pačiu patirti smagių nuotykių. Baidarės – puiki pramoga, tik reikia vaikams paaiškinti – kaip reikia plaukti ir tuo pačiu, kad saugumas – svarbiausia.

Tinkamos upės pasirinkimas

BaidarėsŽinoma, pirmiausia reikia rasti labiausiai tinkamą maršrutą, kuris tiktų vaikams. Ypač tiems, kurie dar maži ir tikrai gana retai plaukia. Baidarių nuoma Merkiu arba Nerimi – geriausios alternatyvos, kadangi pačios upės nėra labai aktyvios, tačiau užtektinai, kad smagiai laiką leistų ir tėveliai. Žinoma, visada verta susisiekti su nuomos punktų savininkais, kurie gali detalizuoti – ar tam tikras maršrutas yra tinkamas vaikams.

Saugumas – visada prioritetas

Plaukimo metu vaikams turi būti aiškinama, kad saugumas visada yra svarbiausias ir kad kiekvienas plaukimo dalyvis yra atsakingas už plaukimo metodiką. Vaikai dažniausiai plaukia su liemenėmis ir labai pyksta, tad tėveliai būna be jų. Taigi, suaugusieji turi rodyti gerą pavyzdį. Žinoma, taip pat reikia paaiškinti, kad per aktyvus judėjimas baidarėje – nėra geras pasirinkimas, kadangi tokiu atveju galima apvirsti. Nors tokie atvejai yra labai reti, tačiau tikrai įmanomi, tad papildoma apsauga – nedaro nieko blogo.

Veikla plaukimo metu

Priklausomai nuo vaiko amžiaus – jis gali taip pat irkluoti arba gali smagiai leisti laiką baidarėje, kol irkluoja tėveliai. Jeigu vaikas labai mažas, tuomet kelių valandų plaukimas jam gali kiek apkarsti, jis gali labai pavargti. Siekiant to išvengti siūlome paimti vaiko mėgstamiausius žaisliukus. Žinoma, daug nereikia, tačiau bent jau kelis. Taip pat vaikams labai dažnai patinka su fotoaparatu įamžinti plaukimo akimirkas. Galiausiai, būtinai reikia su savimi paimti maisto. Ilgų plaukimų metu jis reikalingas ne tik vaikams, tačiau ir suaugusiems.

Tinkamas oras

Jeigu suaugusieji gali sėkmingai plaukti net ir labai blogu oru, tai vaikams dažniausiai patinka plaukimas tik tokiu atveju, kai oras tikrai yra geras. Štai todėl reikia atidžiai sekti prognozes, kad planuojamos kelionės, smagaus nuotykio metu – saulė šviestų, tačiau nebūtų per kaitri.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>