Priežastys, dėl kurių jums patiks stoglangiai

Ne visi žmonės žino, kad stoglangiai yra ne tik estetinis pasitenkinimas jūsų namuose, bet ir daug kitų pagerinimų namams teikianti fasado arba stogo dalis. Kokios priežastys turėtų jus priversti visgi įmontuoti stoglangį?

Natūrali šviesa, nežeidžianti privatumo

StoglangiaiKuo daugiau natūralios šviesos norime namuose, tuo labiau tampome matomi. Įsistatome vitrinos tipo langus, įprastus langelius praplečiame iki stiklinės sienos – jaučiamės nesaugiai. Natūrali šviesa mums yra pati geriausia, gražiausia ir maloniausia, tačiau, kai žinome, jog kiekvienas mūsų judesys matomas, norisi slėptis. Tenka užsibarikaduodi užuolaidomis ir širmomis, na o miegamajame apskritai neįmanoma turėti itin didelių, privatumą naikinančių langų. Tad stoglangiai yra išeitis natūralios šviesos ir privatumo mylėtojams. Ant jų nereikės jokių žaliuzių ar užuolaidų, šviesa tiesiai kris iš viršaus į jūsų kambarį, o kartu jūs nesulauksite smalsių kaimynų žvilgsnių, nes iš viršaus nieko nesimatys.

Šiltas spindulys

Kitaip nei bet kokio kito tipo apšvietimo šaltiniai ar langai, stoglangis gali sukurti pačią jaukiausią natūralią šviesą. Nereikia tikėtis, kad jis apšvies visą erdvę, tačiau jis sukels tarsi didelio šilto spindulio šviesos efektą, kuris mums visiems sąmonėje reiškia kažką malonaus – properša tamsoje, šviesa tunelio gale, dieviškasis spindulys, krentantis į žemę.

Gamta mieste

Kartais gyvendami industriniuose rajonuose, miestuose, mes labai pasiilgstame natūralumo, gamtos, todėl savaitgaliais lekiame į sodą. Tačiau pamirštame, kad gamtos trūkumas yra tik ant paviršiaus – dangus didesnis negu mums matomi žemės paviršiai mieste, ir dangus yra natūralus. Jis nepridengtas, ant jo nėra jokių mūsų civilizacijos požymių. Tad jeigu įsirengsite stoglangius, turėsite sterilų žvilgsnį tik į gamtą – į dangų, o gal net ir į kelias pro stoglangį matomas aukštų medžių šakas. Tai unikali galimybė mieste turėti gamtą. Tarsi socialiniuose tinkluose viešinamą nuotrauką apkarpyti, nukirpti greta vykstančias statybas ir palikti tik žalią vejos lopinėlį. Tik čia jūs išsikirpsite dangaus gabalėlį.

Sumažins sąskaitas už elektrą

Norėdami sumažinti energijos sąnaudas ir sąskaitas už ją, galite įsirengti saulės kolektorius ant stogo, tai bus našiausias sprendimas. Tačiau iš tiesų, net ir įrengę stoglangį, jau šiek sutaupysite. Jis yra vertas dėmesio dėl nemokamos šviesos bei šilumos – žiemos metu per stoglangį patenka saulės spinduliai ir natūraliai šildo namus. Tarsi šiltnamyje, kur per stiklą krentantys spinduliai sukuria viduje susitelkiančią šilumą. Tik namai yra sandaresni, tad juose šiluma ir pasiliks.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>