Šildymo alternatyvos – apie ką pamiršta gyventojai?

Jeigu pamatysite namus, kur yra geoterminis šildymas, iš pirmo žvilgsnio to nepastebėsite. Namuose bus šilta ir tiek. Pastebėsite tik galbūt šeimininko šypseną, kaip laimingo, teisingai gyvenančio žmogaus. Šildymo alternatyvos – labai svarbus ateities dalykas. Dėl savo baisios prigimties, žmogus per mažai žiūri į ateitį ir netausoja išteklių. Todėl mes baigiame sudeginti miškus, anglis, durpes. O energijos, kuri pati eina iš žemės gelmių ir niekada nesibaigs, nenaudojame. Juk paprasčiau nukirsti pušį negu iškasti giliausius šilumos siurbliams reikalingus gręžinius. Tačiau tik šiuolaikinė atsinaujinanti energetika iš tiesų yra ateities alternatyva.

Geoterminis šildymas – energija iš gelmių

IndustekKas yra geoterminis šildymas? Tai šildymas, kuris naudoja tas gamtos dovanas, kokias mes pamirštame. Juk žemės branduolys yra be galo karštas. Tik nedidelis ant jo esantis plutos sluoksnis iš esmės mums per daugybę metų leido sukurti tokią gyvybę, kokią čia turime dabar. Tačiau ugnikalnių prasiveržimai leidžia pajusti, ką tai reiškia žemės gelmių karštis. Mes jo bijome ir stengiamės neliesti, tačiau kodėl jo nepanaudojame savo šiluminiams poreikiams. Būtent tą ir daro geoterminis šildymas. Išgręžiami gręžiniai ir šiluma imama arba iš apačioje esančio oro, arba iš žemės, arba iš vandenų, kurie yra karštosios srovės.

Vėjo jėgainės – ne tik gražūs malūnai

Kitas pasirinkimas, kur panaudoti natūralią žemės aplinką savo poreikiams ir šilumos gamybai – tai vėjo jėgainės. Deja, jos turi ir trūkumų, dėl to, kad šalyse, kur yra daug vėjo jėgainių, pastebėta žala gamtai. Nuolat į malūnus trankosi tam tikros paukščių rūšys, taigi, jos ima nykti. Tai paveikia visą ekosistemą, kadangi tie paukščiai ėda kažką iš gamtos, ir tas kažkas ima daugėti. Taip pat tie paukščiai ir patys yra kažkam maistas, taigi, tas kažkas turi ieškotis kažko kito. Tad nors vėjo energija ir atrodo labai patraukli, tačiau ji neigiamai veikia ekosistemą.

Saulės baterijos sparčiai populiarėja

Kitas pasirinkimas – saulės baterijos ir jų panaudojimas. Tai puikus sprendimas, deja, Lietuvoje saulės yra mažoka, todėl pas mus jis prigyja kur kas rečiau.

3 comments on “Šildymo alternatyvos – apie ką pamiršta gyventojai?

  1. Ištikrųjų šildymą reikia rinktis pagal galimybe. Ne visur galima įsirengti geoterminį šildymą, todėl kartais būna labai geras pasirinkimas drefo ar granulinis katilas.

  2. Aš tai manau, kad reikia nepamiršti ir židinio, nes suteiks labai didelio jaukumo namams. Tai gali būti ne pagrindinis, bet kaip papildomas sprendimas namams, o jų įrengimas yra gana paprastas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>