Šiltnamis ir socialiniai tinklai

Kai jums neberūpi šiltnamiai kaina, nes norite tiesiog turėti tai, ką norite, reiškia, kad esate ne verslininas, o entuziastas. Šiltnamis jums reikalingas širdies atgaivai, hobiui, o ne pramoniniam daržovių ūkiui. Pastebėtina, kad būtent tokie šiltnamių savininkai pastaruoju metu interneto socialiniuose tinkluose buriasi į tam tikras virtualias bendruomenes.

Sodininkai keliasi ir į internetą

šiltnamiai kainaPastebėtinas reiškinys tarp tų, kam šiltnamiai kaina mažiau aktualūs, bet kuriems svarbiau kokybė, kad šiltnamis tarsi padeda kurti tam tikrą virutalų identitetą. Jeigu būdami vaikai matėme šiltnamyje ir darže besikapstančias savo mamas bei galvojome, kad jos tiesiog pamišusios ir sakėme – niekada gyvenime taip nedarysime – tai to paties sulaukę 30 imame norėti ir mes – būti gamtoje, kurti savo šiltnamio oazę. Tačiau šie laikai kitokie. Darže besikapstanti mama atrodė prastai, nes ji rengdavosi prasčiausiais namie turimais drabužiais („vis tiek bus purvini“), avėjo kaliošus, o kai šviesdavo saulė, apsirengdavo maudymosi kostiumėlių ir užsidėdavo skarelę ant galvos („kad įdegtų ir kad negautų saulės smūgio“) bei kapstydavosi darže pasilenkusi, kad per tvorą jos pusnuogės nematytų kaimynai. Įrankius kartais iš vakaro sumesdavo į krūmą, o tie patys įrankiai būdavo žemėti, baisūs, tikri ūkio padargai. Dabartinė karta turi nedidelius jaukius šiltnamius ir daržus, ir šią veiklą paverčia stilingą. Tikriausiai dėl to panoptikumo poveikio – jausmo, kad tave visgi kažkas stebi, o tą jausmą pasidarai pats, nes imi kelti nuotraukas į internetą, atveri savo veiklą kitiems. Taigi, viskas turi būti gražu. Tad į daržus einame apsirengę dar visai stilingais, bet šių metų kolekcijoje jau neparduodamais džinsais ir džemperiais, perkame spalvotus gražius sodo įrankius, perkame netgi dekoracijas, kuriančias jaukumą. Ir viską nuolat fotografuojame. Atrodo, kad interneto ryšys žmones, kurie dirba soduose, privertė jaustis svarbiais, ne „gėdingai degradavusiais kaimiečiais“, o tais, kurie kažką daro gerai, stilingai, kurie kuria tikrą grožį.

Kaip atrodo populiarūs feisbukai ir Instagrama

Populiariuose feisbukuose, kuriuose buriasi šiltnamių gerbėjai, galima aptikti daugiausiai tokių, kurie nuotraukomis gal ir ne tokie stiprūs, bet dalinasi įvairia naudinga informacija, patarimais, instrukcijomis, atradimais. Mat Facebook erdvė yra tam tikrai palanki. O štai Instagram sodininkai komunikuoja daugiausia vaizdais. Ten pakanka kažką tikrai gražiai nufotografuoti, įkelti į internetą, pasidalinti ir parašyti, kuo ši vieta ypatinga. Kuo gražesnė nuotrauka, tuo daugiau sulauksi gerbėjų dėmesio.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>