Šiltnamio kenkėjai

VedranaKaip sakoma, kad nėra namų be dūmų, taip būtų galima sakyti, kad nėra šiltnamių be kenkėjų. Paprastai visi šiltnamiai yra siaubiami vienokių ar kitokių kenkėjų, arba jų neapsilankymo priežastimi būna gera prevencija. Šiltnamiai kaina gali skirtis, tačiau tai, ar juose bus kenkėjų, jau priklausys nuo vietos, kur šiltnamis stovės, nuo dirvožemio, klimato ir žmogaus prevencinių priemonių, saugant šiltnamį nuo kenkėjų. Kokie šiltnamio kenkėjai dažnai apsilanko jūsų apsaugotuose darželiuose?

Kopūstiniai drugeliai

Patys drugeliai mums teikia pasigėrėjimą – skraido lyg gėlės žiedai atrodydami, puošia kraštovaizdį. Tačiau sodininkui jie pranašauja ką kita – kažkur drugeliai pridėjo kiaušinėlių, kažkur risis kirmėlės. Jau iš pavadinimo galima suprasti, kad šie drugeliai mėgsta kiaušinėlius padėti po kopūsto lapu, reikėtų paminėti, kad ir po kitais lapais. Tokios kopūstinės daržovės kaip kalafiorai taip pat tampa jų taikiniu. Šios daržovės puikiai tinka lervai bręsti. Lapai gana kieti, todėl ant jų nesunku išsilaikyti. Kartais ten atrieda vandens, todėl ir drėgmės pakanka. Šiluma lepina tiek šiltnamyje, tiek lauke augančius kopūstus. Na o kadangi jie auga visą vasarą, tai ir lerva turi pakankamai laiko gyventi. Tačiau sodininkui baisi bėda – žalios dailios kirmėlaitės gali sudoroti visą kopūstą, jeigu nebus stengiamasi nuo jo apsisaugoti.

Sraigės

Su šiais kenkėjais ypatingai sunku kovoti. Jos negyvena šiltnamyje, o suka lizdus kur nors žolėja ar krūmuose. Tačiau, kai jūs užmiegate, jos stebėtinai greitai (nors yra tituluojamos lėtais gyvūnais) atbėga į jūsų šiltnamį ir suėda salotas, kopūstus, daržovių lapus. Didžiulės vynuoginės sraigės valgo daugiau, tačiau jas lengviau pastebėti ir surinkti. Mažiukės sraigės užpuola kaip skėriai – jas sunku pagauti, o žalą padaro didelę, nes jų atvyksta didelėmis kolonijomis.

Turkliai

Tai – vieni keisčiausių ir daug kam baugiai atrodančių padarų. Jie šiek tiek primena drakonus, šiek tiek primena driežus arba labai ilgus vabalus ir net atrodo egzotiški. Tačiau po žeme padaro didžiulių nuostolių.

Skruzdės

Kartais net ir skruzdės taip suįžūlėja, kad ima lįsti prie jūsų šiltnamio šakniagumbių ir šakniavaisių. Atrodytų, argi skruzdėms gali būti skanios morkos bei ridikėliai? Pasirodo, gali. Šiltnamiai skruzdžių traukos vieta tampa tik išskirtinėmis sąlygomis, kai būna prasti metai ir jos kitur negauna maisto. Apskritai, joms yra šiek tiek per karšta ir per sausa šiltnamyje, tačiau ir skruzdžių yra labai skirtingų tipų, todėl jos kartais puikiai jausis pas jus šiltnamyje, o kartais blogai.

1 comment on “Šiltnamio kenkėjai

  1. Tiek lauke, tiek šiltnamyje gali būti įvairiausių padarėlių, todėl siekiant užauginti kokybiškas daržoves svarbu prižiūrėti aplinką, kurioje yra auginamos daržovės.
    Žinoma, daug kas ir nuo sėklų priklauso. Pavyzdžui ridikėliai labai linkę kirmyti, tačiau jeigu naudojamos geros sėklos, tai ir kirminų galima išvengti.
    https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/ridikeliai

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>