Sunkus vestuvių fotografo darbas

Sigitos fotografijaJeigu norite, kad jums būtų tinkamai atlikta operacija, ieškote geriausio chirurgo, jeigu norite skanaus torto – geriausiokepėjo. O kai reikia gerų vestuvinių nuotraukų, tada ieškomas geriausias vestuvių fotografas. Būti geriausiu – nelengva. O ar būti ne pačiu geriausiu vestuvių fotografu lengva? Irgi ne. Žmonėms, kurie galbūt dirba kur nors fabrikuose, monotonišką darbą, atrodo tikrai įdomu dirbti vestuvėse. Tu tarsi visą laiką būni veiksmo, linksmybių apsuptyje. Tačiau ar vestuvių fotografai apie savo darbą atsiliepia taip pat? Praktiškai kiekvienas vestuvių fotografas jums atsakys, kad jų darbas – visada sunkus.

Buvimas tarp žmonių

Viena iš savybių, kurios būtinai reikia vestuvių fotografui, tai – ekstravertiškumas. Toks fotografas turi mokėti lengvai užmegzti ir palaikyti pokalbį su kiekvienu sutiktu žmogumi. Jeigu jis to nedarys, tuomet atrodys piktas svečias, gadinantis visiems nuotaiką. Be to, tam, kad išgautum geras fotografijas, turi prašyti žmonių sustoti, susėsti vienaip ar kitaip, pozuoti. Reikia išmokti sulaikyti jų dėmesį, priversti kažką daryti, arba pralinksminti. Nesvarbu, ar tau tą dieną sopa skrandį, ar tave ką tik paliko žmona – turi būti linksmas ir komunikabilus. Kitiems tas linksmumas yra atsipalaidavimas, nes jiems tai maloni šventė, o tiesiog bendrauji su visais, nes tau moka ir už tai – ne tik už nuotraukų kokybę.

Darbas, kol kiti švenčia

Kita panaši bėda yra ta, kad kuo labiau į vakarą, tuo daugiau visi švenčia. Visi švenčia, tu stengiesi išlikti draugiškas ir su visais draugauti, ir galiausiai esi įsupamas į tas linksmybes, bet palaukite – tu juk esi svečias. Bet kartu ir darbuotojas. Tu esi tas, kuris labai stengiasi su visais būti draugiškas, nes toks, galima sakyti, tavo darbas. Tačiau tu nešventi, tu dirbi. Tau tikrai nereikia gerti alkoholio ar per daug šokti. Tu esi kaip šnipas, kuris įsimaišo tarp visų, tampa mėgstamu ir patikimu draugu, bet iš tiesų čia tam, kad stebėtų, o dar ir nufotografuotų bestebint. Tad tai yra gana sunku. Prasti vestuvių fotografai iškart pasiduoda pagundoms ir pradeda švęsti, užuot dirbę. Geri atsilaiko.

Nežinai, ar patiks

Galų gale, kad ir kaip tu vargai, stengeisi, padarei tokią fotosesiją, kokios, supratai, pageidavo jaunieji, vis tiek kam nors gali nepatikti tos nuotraukos. Kas nors galbūt sakys „aš galėjau su savo telefonu daug geriau pavaryt“, tad turi būti atsparus kritikai, kurios vis tiek iš ko nors sulauksi.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>