Sveiki saldumynai iš orkaitės

Ausiai malonu, kai girdime tiksintį orkaitės laikmatį, o paskui ir pasigirsta apie iškepimą informuojantis skambutis. Akiai džiugu, kai orkaitės stiklas net apgaruoja nuo viduje kepančių skanumynų. O smagu ir smagiausia būna tuomet, kai užuodžiame nuostabius kepamo maisto kvapus. Ką skaniau užuosti? Orkaitėje čirškančią mėsytę ar vanile kvepiantį pyragą? Šį kartą daugiau pakalbėsime apie receptus, padėsiančius orkaitėje pasigaminti nuostabių skanumynų. Garantuojame, kad džiaugsis ir akys, ir ausys, ir nosis, ir skrandis. Na, vėliau gal prasidės sąžinės priekaištai, bet tuomet bus gera proga pasportuoti.

Kepti įdaryti obuoliai

Orkaičių priežiūraLabai paprastas ir be galo skanus sveikas saldumynas, tiksiantis ir veganams, nuo kurio maloniai aprasos orkaitės stiklas – tai gardūs orkaitėje kepti obuoliai. Nesate tokių gaminę ar ragavę? Pats metas jų išsikepti, kol dar obuolių parduotuvėse yra nebrangiomis kainomis. Vasaros bėgyje belaukiant naujo derliaus obuoliai tik brangs, o kol kas mėgaukitės. Taigi, reikėtų iš viršaus nupjauti obuolio kepurėlę arba skalpą. Tuomet išskobti vidų, vis tiek paliekant bent poros centimetrų storio sieneles. Pasigaminti įdarą. Veganai gali gamintis jį iš įvairių vaisių ir uogų, o kiti žmonės gali pasidaryti iš varškės, sutrintos su šokoladu arba taip pat uogomis. Viską reikia ištrinti vanile, o labiausiai – cinamonais. Arba tiesiog tik cinamonais ir pipirais. Šiek tiek aštrokas cinamonus desertas – gal tai bus naujas skanumynas, kurį jūs labai pamėgsite. Kepkite orkaitėje neilgai, pakaks 10 ar 15 minučių vidutinėje temperatūroje.

Riešutų ir sėklų užkandis

Taip pat orkaitės stiklas gali mums parodyti visai kitokį viduje kepantį skanėstą. Tai gali būti puikus riešutų ir sėklų užkandis. Įjunkite orkaitę, kad kaistų, o patys labai greitai pasidarysite tešlą. Imkite didelę saują lazdyno riešutų, saują saulėgrąžų, saują moliūgų sėklų, saują sezamo sėklų, saują migdolų ir saujelę žemės riešutų, galima imti ir graikinių riešutų. Berkite į dubenį. Šiek tiek patrinkite kočėlu, kad šiek tiek susmulkėtų. Tuomet įberkite dvi saujas avižinių arba penkių grūdų viso grūdo nevalytų avižų. Viską išmaišykite. Galite įdėti džiovintų vaisių: razinų, slyvų, bananų, venkite specialiai cukruotų vaisių. Išmaišykite šį mišinį, kuris, suprantama, jau ir taip labai skanus. Įberkite šaukštą cinamono ir šiek tiek vanilinio cukraus, išmaišykite. Kitame dubenyje išplakite du kiaušinius, juos sumaišykite su keliais šaukštais aliejaus ir 100 ml grietinės. Į skystį įberkite tris šaukštus miltų. Tuomet šią skystą tešlą pilkite į riešutų dubenį, viską sumaišykite, pilkite į skardą, kepkite 20 – 30 minučių.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>