Nuo realybės nepabėgsime – žiemą automobiliu stiklu remontas Vilniuje yra tikrame įkarštyje, nes padaugėja incidentų, dėl kurių dūžta stiklai. Gerai atliekamas automobiliu stiklu keitimas kartais tampa ne tokiu prioritetu, nes labiausiai ieškoma – greitai atliekamas keitimas. Kai stiklą tenka keisti netikėtai, ieškome, kas greičiau sutvarkytų. Jeigu su šia problema susidūrėte pirmą kartą, sužinokite dažnai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos apie stiklų keitimą ir priežiūrą.
Kodėl tenka keisti automobilių stiklus?
Dažnai nutinka, kad važiuojant paskui kitą transporto priemonę, o ypač sunkvežimį, iš po ratų gali būti išspjaunami akmenukai. Sunkvežimių padangų protektorius yra gilesnis, todėl jis užčiuopia akmenukus, ir juos spjauna ant už jo važiuojančiojo priekinio stiklo. Net ir mažas akmenukas, išlėkęs dideliu greičiu, veikia kaip kulka, todėl gali įskelti stiklą. Tokiu atveju niekas neprisiima atsakomybės, vairuotojas tarsi lieka pats kaltas, nes nesilaikė saugaus atstumo ir per arti sunkvežimio važiavo prisiplojęs. Jeigu jau stiklas įskilo – dažniausiai jis po truputį trūksta į visas puses. Kadangi mašina važiuoja būdama šiek tiek lanksti, tai ir stiklas pamažu lankstosi bei trūkinėja. Taip pat stiklus tenka keisti dėl tyčinių ir netyčinių incidentų, avarijų. Kartais tiesiog kas nors užkrenta ant stiklo, pavyzdžiui, vėtros metu užkrenta medžio šaka, skyla stiklas, tenka keisti.
Kaip saugoti stiklus?
Nestatyti po medžiais, nevažiuoti arti kitų transporto priemonių, saugotis avarijų, nestatyti aikštelėse, kur apiplėšinėja mašinas. Nieko nelaikyti automobilyje stiklo aukštyje, kadangi greitai stabdant kažkoks daiktas gali kinetinės jėgos pagalba trenktis į stiklą ir jį išdaužti.
Kokiu metų laiku dažniau reikia keisti stiklus?
Daug tokių atvejų būna pavasarį. Kadangi po kelių barstymo ant kelio dangos, atsiranda ir daugiau akmenukų, kurie gali atskrieti ir žertis tiesiai į stiklą. Taigi, tenka saugotis labiau. Technikinėse, beje, nėra leidžiama pravaryti su įskeltu stiklu, nebent įskilimas yra keleivio pusėje, ne didesnis 10 cm, ir tos vietos nesiekia valytuvas. Taip pat dažnai stiklus tenka keisti ir žiemą, kada pasitaiko daugiau avarijų kelyje.
Ką verta žinoti apie stiklų keitimą ar priežiūrą?
Žmogus pats savarankiškai neturėtų keisti priekinio ir galinio stiklo, kadangi juos pakeisti reikia su specialiais instrumentais ir užtikrinti kokybišką darbą. Yra ir naudojamos specialios gumos, todėl reikia mokėti tai tinkamai sudėti. Galima patiems bandyti pakeisti nebent durelių stiklus, tačiau irgi geriau vežti pas meistrą.