Renkamės specialistus namo statybai

Namo statymasJeigu prieš akis – vienas didžiausių gyvenimo planų, namo statyba – reikia pagalvoti apie tai, kas jums tuos darbus atliks. Kaip žinia, statybų sektoriuje specialistų nėra labai daug. Tačiau mes galime pasistengti patarti, kaip ir iš to nedidelio kiekio išsirinkti tikrai gerus specialistus, ir kaip padaryti, kad netektų verkti, jog per vėlai pradėjote. Iš tiesų, pirmas žingsnis toks ir būtų, jeigu laukia namo statyba – kuo anksčiau susirasti meistrus. Kada yra jų stoka, reikia ieškoti greičiau, reikia rinktis tiksliau.

Ieškokite daugiau rekomendacijų

Veikiausiai norėsite, kad darbuotojai, kurie dirbtų prie jūsų namo statybos, turėtų rekomendacijas. Tačiau kokias ir kieno? Kokios turi būti tos rekomendacijos, kad žinotumėte, jog darbuotojai tikrai geri? Aišku, artimųjų rekomendacijos visada puikiai padeda. Tačiau taip pat tinka ir tos, kurias randi darbuotojo svetainėje internete. Labai svarbu stengtis rasti tokius darbininkus, kurie jau būtų pas kažką dirbę, ir kažkas apie juos gerai atsiliepęs. Antraip jūs tikrai šiek tiek rizikuosite.

Kainos ir kokybės santykis

Turbūt norėsite, kad jums statybos pavyktų kuo pigiau. Tačiau žinokite, kad jeigu jums ir pavyko rasti už centus dirbančius statybininkus, su jais gali būti daugiau problemų. Galbūt jie dirba nelegaliai, nemoka mokesčių, gal dėl to taip pigiai dirba. Tačiau turbūt tokie nenorės ir rašytis rimtos užsakymo sutarties, tad jeigu kažką padarys ne taip – jums nepavyks kovoti už savo teises. Paprastai kiekvienoje rinkoje yra tam tikros ribos – lubos ir grindys. Galbūt tie, kas dirba aukščiau lubų, turi mažiau užsakymų, tačiau jiems apsimoka mažiau dirbti ir daugiau uždirbti už vieną darbą. O gal darbus super kokybiškai atlieka. Kiti, kurie dirba žemiau grindų ir namą stato itin pigiai, arba turi labai gerai išvystytą sistemą (tarkime, perka labai pigias medžiagas, nes turi gerus tiekėjus, o gal yra taip susitvarkę mokesčius, kad nereikia didelių mokėti), arba yra tokioje situacijoje, kada namus statyti jiems reikia beviltiškai greitai, nes labai reikia pinigų, taigi, jie iškreipia rinką ir tą daro pusvelčiui. Tačiau žmonės, dirbantys už kapeikas, paprastai jaučia ir mažiau atsakomybės tokiam geram darbo atlikimui. Tad pagalvokite apie tai, ar tikrai norite samdyti būtent tokius žmones.

Jūsų intuicija

Galiausiai, jeigu vadovaujatės logiškais motyvais, kai renkatės sau statybininkus, pasikliaukite ir intuicija. Kartais žmonės atrodo įtartinai, ir tai mums padiktuoja mūsų instinktai, kartais verta jais pasikliauti.

1 comment on “Renkamės specialistus namo statybai

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>